fbpx
a
M
Dla Ciebie i Rodziny
Dla biznesu
Dla Startupów
O nas

Umowy najmu sporządzone przez prawnika dla właścicieli nieruchomości

Korzystanie z umów najmu przygotowanych zgodnie z prawem to skuteczny sposób ochrony Twoich inwestycji w dziedzinie nieruchomości. Program Ochrony Konsumenta oferuje zestaw przystępnych usług dla właścicieli nieruchomości, którzy poszukują porad prawnych, aby sprawnie poruszać się w ramach przepisów dotyczących stosunków między wynajmującymi a najemcami.

Chroń swoje Inwestycje Solidną Umową Najmu

Większość nieruchomości przeznaczonych do wynajmu jest własnością indywidualnych inwestorów. Bez względu na to, czy posiadasz jedną nieruchomość, czy też stworzyłeś małe imperium nieruchomościowe, istotne jest, aby zabezpieczyć swoje inwestycje, wynajmując je lokatorom za pomocą prawnie solidnych, pisemnych umów najmu.

Prawo dotyczące stosunków między wynajmującymi a najemcami różni się w każdym stanie. Dlatego też ważne jest, aby twoje umowy najmu były zgodne z lokalnymi przepisami i regulacjami. Chociaż korzystanie z gotowego szablonu online może oszczędzić pieniądze w krótkiej perspektywie, może też narażać cię na ryzyko odpowiedzialności lub zawierania postanowień umownych, które nie są wykonalne. Najlepszym sposobem, aby mieć pewność, że posiadasz niezbędną ochronę prawną, jest współpraca z kancelarią prawniczą, która dobrze rozumie prawo dotyczące stosunków między wynajmującymi a najemcami w twoim stanie.

Jako uczestnik Programu Ochrony Konsumenta, otrzymujesz nie tylko dostęp do profesjonalnych szablonów umów najmu sporządzonych przez prawników specjalizujących się w nieruchomościach, ale również nielimitowane konsultacje telefoniczne z prawnikiem z twojej okolicy.

Kluczowe Warunki Najmu, które Należy Ująć w Umowie 

Podczas sporządzania umowy najmu, która musi być zgodna z polskim prawem, istnieje sześć kluczowych warunków lub postanowień, które warto uwzględnić w każdej umowie najmu, aby pomóc uniknąć potencjalnych sporów między wynajmującym a najemcą.

 • Adres jednostki wynajmu oraz podpisy wszystkich pełnoletnich osób zamieszkujących jednostkę
 • Precyzyjny okres trwania najmu
 • Maksymalna dopuszczalna liczba mieszkańców zgodnie z regulacjami ustawy o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy
 • Jasne oświadczenia dotyczące wysokości, daty oraz sposobu dokonywania opłat najmu
 • Wysokość kaucji oraz warunki jej zwrotu po zakończeniu najmu
 • Warunki i ewentualne kary związane z przedwczesnym zakończeniem umowy najmu przez wynajmującego lub najemcę

Za niewielką miesięczną opłatą prawnicy z Programu Ochrony Konsumenta dostępni w twoim kraju są gotowi przejrzeć twoją umowę najmu i udzielić opinii.

Zobacz wszystkie korzyści i cennik programu

Rozwiązywanie Sporów Najmu z Pomocą Prawnika

Nawet jeśli najemcy podpisują solidne umowy najmu, mogą czasem uszkodzić nieruchomość lub nie wywiązać się z płatności. Program Ochrony Konsumenta jest tutaj, aby Ci pomóc w radzeniu sobie z takimi sytuacjami. Oto kilka istotnych kroków, które warto podjąć, gdy masz trudności z najemcami:

 • Przejrzyj umowę najmu i zapisuj dokumentację działań i komunikacji z najemcą. 
 • Wysyłaj powiadomienia o opóźnieniu płatności zgodnie z umową najmu.
 • Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi na powiadomienie o naruszeniu warunków umowy, porozmawiaj z najemcą, aby lepiej zrozumieć sytuację.
 • Wysyłaj powiadomienia o zapłacie albo opuszczeniu nieruchomości (pierwszy krok w procesie eksmisji) przy wsparciu prawnika.
 • Wnioskuj o eksmisję przy pomocy prawnika specjalizującego się w najmie.

Dołączając do Programu Ochrony Konsumenta, otrzymujesz dostęp do prawników, którzy pomogą Ci rozwiązać kwestie związane z najmem. W poważniejszych sytuacjach prawnik może również zaangażować się w negocjacje w celu osiągnięcia pozytywnego rozwiązania.

 

  Przewodnik po Bezpiecznym Zakupie Nieruchomości

  Ten praktyczny poradnik pomoże Ci dokonać mądrego i bezpiecznego wyboru podczas zakupu nieruchomości. 

  Rozwiń swoją wiedzę na temat zakupu nieruchomości

  Wybierz temat aby rozszerzyć wiedzę z zakresu Nieruchomości

  Sprawdzenie księgi wieczystej jest kluczowym krokiem przed zakupem nieruchomości, ponieważ dostarcza ważnych informacji i gwarancji dla potencjalnego nabywcy.

  Ksiegą wieczysta

  Umowa przedwstępna, znana również jako umowa przedumowna, to dokument, który zawierają strony przed planowanym podpisaniem pełnej umowy. Stanowi ona zobowiązanie do zawarcia umowy głównej w przyszłości, określając podstawowe warunki i ustalenia dotyczące transakcji.

  Umowa Przedwstępna

  Przed zakupem nieruchomości istotne jest sprawdzenie ewentualnych ograniczeń związanych z jej użytkowaniem. Ograniczenia mogą wynikać z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, umów ograniczających prawo do działania na terenie nieruchomości, czy też związać się z ochroną przyrody, zabytkami, czy innymi przepisami prawnymi.

  Sprawdzenie ograniczeń nieruchomości

  Jak działamy ?

  Znalezienie rozwiązań Twoich problemów prawnych nie musi być stresujące, skomplikowane ani kosztowne.

  Nasza misja polega na zapewnieniu dostępu do usług prawnych najwyższej jakości, bez konieczności zatapiania się w skomplikowanej terminologii prawnej i bez obciążania Twojego budżetu. Dajemy Ci narzędzia, które umożliwiają Ci skupienie się na tym, co najważniejsze – prowadzeniu swojego życia lub biznesu bez zbędnych przeszkód prawnych. POK to Twoja tarcza prawna, zawsze gotowa do działania.

  Lidia Górniak CEO & Founder Kancelarii Podatkowej, w Programie Ochrony Konsumenta od 2018r.

  Zobacz co mówią o nas Klienci

  Dzięki Programowi Ochrony Konsumenta udało mi się skutecznie załatwić sprawę dotyczącą umowy najmu. Zespół prawników dostawców pomógł mi przygotować spójne dokumenty i doradził, co mogę poprawić. Byli tam, kiedy ich potrzebowałem, co przyniosło mi ogromny spokój umysłu.

   

  Anna R.

   

  Zobacz co mówią o nas Klienci

  Kiedy otrzymałem niespodziewany mandat drogowy, byłem bezradny. Jednak dzięki abonamentowi prawnej pomocy miałem natychmiastowy dostęp do prawnika dostawcy. Pomógł mi zrozumieć moje prawa i skutecznie rozwiązać tę kwestię

   

  Robert M.

  Zobacz co mówią o nas Klienci

  W momencie, gdy potrzebowałem porady prawnej dotyczącej kwestii spadkowej, usługa abonamentowa okazała się bezcenna. Mój prawnik dostawca udzielił mi rzetelnych informacji, pomógł przygotować dokumenty i oszczędził mi sporo stresu.

   

  Andrzej G.

  Zobacz co mowią o nas Klienci

  Program Ochrony Konsumenta znacząco podniosła jakość życia mojej rodziny. Gdy mieliśmy pytania związane z prawem pracy i ubezpieczeniami, mogliśmy szybko skonsultować się z prawnikami. To naprawdę przyjemność korzystać z ich wsparcia.

   

  Honorata W.

  Zobacz co mówią o nas Klienci

  Kiedy mój syn miał kłopoty z umową najmu studenckiego mieszkania, Program Ochrony Konsumenta stanął na wysokości zadania. Nasz prawnik działał szybko i efektywnie, pomagając nam wyjaśnić sytuację i uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

   

  Pola G.

  Plany dla Firm od PLN 129/m-c

  Niezawodna Ochrona Prawna Dla Twojego Biznesu – Wybierz Nasz Plan Prawny już Dziś!