fbpx
a
M
Dla Ciebie i Rodziny
Dla biznesu
Dla Startupów
O nas

Wsparcie prawne dla najemców w trudnościach z eksmisją – Przystępne porady prawne na wypadek zagrożenia eksmisją.

Przepisy mogą zapewnić najemcom możliwe obrony, które chronią ich w przypadku, gdy wynajmujący próbuje eksmitować ich z mieszkania. Współpraca z prawnikiem specjalizującym się w sprawach najemców i wynajmujących pozwoli Ci zrozumieć prawo, chronić swoje prawa i zapewnić dach nad głową Twojej rodziny. Odpowiednia pomoc prawna jest teraz bardziej dostępna i przystępna cenowo niż kiedykolwiek wcześniej

Ważne jest, aby Wynajmujący Udzielił Właściwego Powiadomienia

Formalna eksmisja jest ostatnim krokiem, jaki wynajmujący musi podjąć, obejmuje uzyskanie nakazu sądowego przed usunięciem najemcy. Jeśli nie zapłaciłeś czynszu lub naruszyłeś umowę najmu, wynajmujący powinien udzielić odpowiedniego powiadomienia w określonym przez prawo czasie na naprawienie problemu. Jeśli dochodzi do procesu eksmisji, powinieneś być właściwie poinformowany, chyba że nikt nie może być zlokalizowany na miejscu, wtedy powiadomienie może zostać umieszczone na drzwiach, a także wysłane listem poleconym.

Jeśli otrzymasz powiadomienie o konieczności opuszczenia mieszkania, skonsultuj się z prawnikiem. Zarówno umowa najmu, jak i prawo określają zasady dla właściwych powiadomień, zanim wynajmujący podejmie kroki w celu eksmisji. Jeśli wynajmujący nie przestrzega tych zasad, prawnik może Ci pomóc znaleźć rozwiązanie lub podjąć obronę.

 

  Częściowa zapłata czynszu zaakceptowana przez wynajmującego

  Częściowa zapłata czynszu po otrzymaniu prawidłowego powiadomienia o zapłacie lub wypowiedzeniu od wynajmującego może stanowić obronę przed eksmisją, jeśli wynajmujący zaakceptuje płatność, pomimo że nie spełnia ona wymagań umowy najmu. Jeśli zostanie Ci przedstawione zrzeczenie się praw do tej obrony, powinieneś skonsultować się z prawnikiem przed podpisaniem. Pamiętaj, że wynajmujący może dostarczyć kolejne powiadomienie w sprawie pozostałego zadłużenia.

  Program Ochrony Konsumenta  zapewnia dostęp do prawników specjalizujących się w przepisach dotyczących eksmisji, którzy mogą walczyć w Twojej obronie i chronić Twoje prawa. Dzięki indywidualnemu planowi prawnemu od Programu Ochrony Konsumenta uzyskasz potrzebną ochronę prawna, włączając porady prawne, przegląd dokumentów i kontaktowanie się z wynajmującym w Twoim imieniu.

  Wynajmujący nie Spełnia Swoich Obowiązków w Zakresie Utrzymania Nieruchomości lub Naruszył Twoje Prawa

   

  Przepisy nakładają na wynajmujących obowiązki wobec najemców. Jeśli ich nie spełniają, tracą prawo do eksmisji i mogą być Ci winni pieniądze.

  Najemcy mają prawo do bezpiecznego środowiska z działającymi instalacjami. Jeśli zgłosisz wadę, a wynajmujący jej nie naprawi, możesz się obronić przed eksmisją i zażądać obniżenia czynszu. Jeśli nie zapłaciłeś czynszu, a wynajmujący zablokował Ci dostęp do mieszkania lub usunął Twoje mienie, także masz obronę przed eksmisją. Jeśli wynajmujący nie utrzymuje nieruchomości w odpowiednim stanie lub nie zapewnia niezbędnych usług, możesz mieć obronę przed eksmisją. Możesz też mieć swoje wymagania dotyczące powiadomienia, jeśli wynajmujący nie naprawia problemów.

  W niektórych stanach najemcy mogą dokonywać niezbędnych napraw związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem, żądać zastąpienia usług lub dokonać rozsądnych napraw na koszt wynajmującego lub rozwiązać umowę najmu.

  Odwetowa Eksmisja – Obrona Najemcy

  Jeśli podjąłeś działania, do których masz prawo, np. zgłosiłeś swojego wynajmującego za naruszenia przepisów lub dyskryminację, a następnie otrzymałeś powiadomienie o eksmisji, możesz się obronić, twierdząc, że to eksmisja odwetowa.

  Obrona odwetowa może mieć zastosowanie, gdy wynajmujący podnosi nagle czynsz, odmawia przedłużenia umowy miesięcznej, uniemożliwia dostęp do części nieruchomości lub wyłącza usługi. Sądy zakładają, że eksmisja była odwetowa, jeśli wynajmujący podejmuje działania przeciwko tobie w krótkim czasie po twoich działaniach.

  Lista Kontrolna Podpisywania Umowy Najmu

  Podczas podpisywania umowy najmu istnieje kilka kwestii, o których warto pamiętać, aby się odpowiednio zabezpieczyć. Stworzyliśmy tę darmową listę kontrolną, aby pomóc Ci w wykorzystaniu Twoich praw prawnych jako najemcy.

  Profesjonalna Pomoc Prawna w Sprawach Eksmisji

  Samodzielne załatwienie sprawy prawnej może być przytłaczające, zwłaszcza gdy chodzi o prawo najemcy i kwestie związane z eksmisją. Zamiast radzić sobie samemu, rozważ skorzystanie z pomocy naszego  prawnika, który pomoże Ci przejść przez zawiłości prawne.

  Z indywidualnym planem prawnym, zaczynającym od 89PLN/miesiąc, możesz uzyskać porady i konsultacje prawne w wielu różnych sprawach osobistych. Twój prawnik może przejrzeć Twoją umowę najmu, powiadomienia od wynajmującego i udzielić opinii. Mogą także pomóc w przygotowaniu listów lub przeprowadzić rozmowy w Twoim imieniu.

  Dodatkowo, plan zapewnia korzyści związane z obroną przed sądem, z określoną liczbą godzin przedprocesowych i procesowych dostępnych, jeśli zostaniesz zaangażowany w objętą ochroną sprawę cywilną. Należy jednak pamiętać, że korzyści te mogą nie być dostępne w przypadku istniejących już spraw.

  Posiadanie dostępu do prawnika dostawcy dzięki osobistemu planowi prawnemu pozwoli Ci nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także złagodzić stres związany z rozwiązywaniem skomplikowanych problemów prawnych związanych z eksmisjami. Wartość tych usług prawnych jest znacząca, biorąc pod uwagę potencjalne koszty związane z bezpośrednim zatrudnieniem prawnika w takich sprawach.

  Jak działamy ?

  Znalezienie rozwiązań Twoich problemów prawnych nie musi być stresujące, skomplikowane ani kosztowne.

  Nasza misja polega na zapewnieniu dostępu do usług prawnych najwyższej jakości, bez konieczności zatapiania się w skomplikowanej terminologii prawnej i bez obciążania Twojego budżetu. Dajemy Ci narzędzia, które umożliwiają Ci skupienie się na tym, co najważniejsze – prowadzeniu swojego życia lub biznesu bez zbędnych przeszkód prawnych. POK to Twoja tarcza prawna, zawsze gotowa do działania.

  Lidia Górniak CEO & Founder Kancelarii Podatkowej, w Programie Ochrony Konsumenta od 2018r.

  Zobacz co mówią o nas Klienci

  Dzięki Programowi Ochrony Konsumenta udało mi się skutecznie załatwić sprawę dotyczącą umowy najmu. Zespół prawników dostawców pomógł mi przygotować spójne dokumenty i doradził, co mogę poprawić. Byli tam, kiedy ich potrzebowałem, co przyniosło mi ogromny spokój umysłu.

   

  Anna R.

   

  Zobacz co mówią o nas Klienci

  Kiedy otrzymałem niespodziewany mandat drogowy, byłem bezradny. Jednak dzięki abonamentowi prawnej pomocy miałem natychmiastowy dostęp do prawnika dostawcy. Pomógł mi zrozumieć moje prawa i skutecznie rozwiązać tę kwestię

   

  Robert M.

  Zobacz co mówią o nas Klienci

  W momencie, gdy potrzebowałem porady prawnej dotyczącej kwestii spadkowej, usługa abonamentowa okazała się bezcenna. Mój prawnik dostawca udzielił mi rzetelnych informacji, pomógł przygotować dokumenty i oszczędził mi sporo stresu.

   

  Andrzej G.

  Zobacz co mowią o nas Klienci

  Program Ochrony Konsumenta znacząco podniosła jakość życia mojej rodziny. Gdy mieliśmy pytania związane z prawem pracy i ubezpieczeniami, mogliśmy szybko skonsultować się z prawnikami. To naprawdę przyjemność korzystać z ich wsparcia.

   

  Honorata W.

  Zobacz co mówią o nas Klienci

  Kiedy mój syn miał kłopoty z umową najmu studenckiego mieszkania, Program Ochrony Konsumenta stanął na wysokości zadania. Nasz prawnik działał szybko i efektywnie, pomagając nam wyjaśnić sytuację i uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

   

  Pola G.

  Zdobądź Wsparcie Prawnika i Zapobiegnij Eksmisji