fbpx
a
M
Dla Ciebie i Rodziny
Dla biznesu
Dla Startupów
O nas

Bezpieczna Porada Prawna w Kwestiach Ochrony Własności Intelektualnej

Prawo własności intelektualnej pomaga jednostkom oraz firmom chronić ich wynalazki i twórczość, umożliwiając im czerpanie zysków. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się więcej o własności intelektualnej i jak możesz uzyskać przystępną radę prawną dla swojego biznesu.

Prawo Autorskie – Ochrona Twórczości i Kreatywności

Prawo autorskie stanowi formę ochrony własności intelektualnej, która służy zabezpieczeniu autorów, artystów i twórców przed nieautoryzowanym wykorzystywaniem ich unikalnych dzieł przez osoby lub organizacje nieuprawnione. Prawo to obejmuje różnorodne wytwory twórcze, w tym utwory muzyczne, powieści, filmy, oprogramowanie komputerowe, poezję oraz projektowanie architektoniczne.

Jeżeli ty lub twoja firma jesteście twórcami oryginalnych dzieł, rejestracja praw autorskich zapewnia wam wyłączne uprawnienia do zarządzania i czerpania zysków z tych chronionych dzieł.

Jeżeli zależy ci na ochronie nazwy czy hasła reklamowego, prawdopodobnie konieczne jest uzyskanie ochrony znakiem towarowym, a nie jedynie korzystanie z praw autorskich.

Prawa autorskie dla Małych Biznesów

Jako właściciel małego przedsiębiorstwa, może wydawać ci się, że prawa autorskie mają mniejsze znaczenie dla ciebie niż dla osób pracujących w dziedzinach tradycyjnie uważanych za twórcze. Prawda jest jednak taka, że każda firma posiada materiały, które mogą zyskać na zarejestrowaniu praw autorskich, począwszy od treści na twojej stronie internetowej, aż po wideo promocyjne, ulotki oraz reklamy, które poświęciłeś swój czas i środki na stworzenie. Chociaż twój produkt może być centralnym punktem twojego biznesu, nie zapominaj o ochronie praw autorskich, które stanowią integralną część twojej marki.

Czym zajmuje się prawnik specjalizujący się w prawach autorskich?

 

Niektóre przedsiębiorstwa mogą podejść do kwestii własności intelektualnej wewnętrznie, aby zaoszczędzić na opłatach za usługi prawnika, ale zaniedbanie uzyskania pomocy prawnej w odpowiednim momencie może prowadzić do popełnienia błędów, które w dłuższej perspektywie mogą wiązać się z wysokimi kosztami. Prawnicy specjalizujący się w prawach autorskich mogą pomóc w:

  • Określeniu, które prawa autorskie dla małych firm warto zarejestrować;
  • Przygotowaniu i złożeniu właściwej rejestracji praw autorskich;
  • Kwestiach naruszenia praw autorskich, zarówno w celach obrony, jak i w celu wymuszenia na innych zaprzestania korzystania z twoich chronionych elementów.

Rejestracja Praw Autorskich

W Polsce, gdy stworzysz coś oryginalnego w określonym medium, automatycznie podlega to prawom autorskim. Niemniej jednak, jeśli pragniesz zabezpieczyć swoje dzieło w przypadku konieczności podjęcia działań przeciwko naruszeniom, warto dokonać formalnej rejestracji w Polskim Urzędzie Patentowym.

Jak Prawnik Może Ci Pomóc:

Prawnik będzie w stanie wesprzeć cię w procesie rejestracji, zapewniając, że twoja rejestracja praw autorskich będzie dokładna i skuteczna. Prawnik specjalizujący się w prawach autorskich może również pomóc ci w egzekwowaniu ochrony twoich praw autorskich oraz rozwiązywaniu sporów związanych z naruszeniem tych praw. Dodatkowo, prawnik pomoże ci upewnić się, że idziesz właściwą drogą. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest złożenie wniosku o prawa autorskie, kiedy może okazać się, że powinieneś również ubiegać się o znak towarowy lub gdy twój utwór w ogóle nie spełnia kryteriów. Nawet jeśli jesteś pewien, że potrzebujesz ochrony praw autorskich, nie warto próbować złożyć wniosku samodzielnie i myśleć, że jesteś w pełni chroniony, tylko po to, by dowiedzieć się później, że istniał problem z rejestracją.

Poznaj nasz cennik i plany

Naruszenie Praw Autorskich

Jeśli ktoś nieuprawnionie wykorzystuje twoje chronione prawem autorskim dzieło bez zgody lub licencji, popełnia naruszenie twoich praw autorskich. A jeżeli zarejestrowałeś swoje prawa autorskie, możesz podjąć działania przeciwko tej osobie lub firmie, jeśli jest to uzasadnione.

Prawnik Może:

Skontaktować się z daną stroną w celu usunięcia naruszającego dzieła lub zdjęcia go z widoku Wnieść roszczenie przeciwko tej stronie w celu uzyskania odszkodowania na zasadach przewidzianych w prawie Twoja własność intelektualna i prawa autorskie są nieodłączną częścią tożsamości twojej marki, a ich kradzież może w rzeczywistości wpłynąć na twój biznes. Współpracując z prawnikiem, możesz zatrzymać naruszenia i dochodzić należnych rekompensat.

Ile Kosztuje Prawnik ds. Praw Autorskich?

Większość prawników kosztuje między 150 a 400 złotych za godzinę. Doświadczony prawnik specjalizujący się w własności intelektualnej może liczyć od 1500 do 3000 złotych za rejestrację praw autorskich.

Podczas składania wniosku o rejestrację praw autorskich ważne jest, aby współpracować z specjalistą, który rzeczywiście rozumie, jak przestrzegać zasad składania wniosków i zagwarantować odpowiednią ochronę.

Jeśli posiadasz plan biznesowy od Programu Ochrony Konsumenta, możesz samodzielnie zarejestrować swoje prawa autorskie za jedynie koszt opłat za składanie wniosków w Polskim Urzędzie Patentowym. Jednak cały proces rejestracji przeprowadzisz przy wsparciu prawnika ds. praw autorskich z Programu Ochrony Konsumenta. Odpowiedzą na pytania, udzielą porad prawnych i przejrzą dokumenty rejestracyjne przed złożeniem, wszystko to za ułamek typowych opłat kancelarii prawnych.

Główne cechy Naszych Planów Prawnych dla Małych Firm

Plany biznesowe Programu Ochrony Kosumenta mogą ci pomóc w następujących obszarach.

Konsultacje prawne od prawnika z naszej sieci w sprawach prawnych dotyczących biznesu, wraz z przeprowadzaniem badań prawnych dla każdej kwestii, jeśli jest to konieczne.

Porady, konsultacje i badania.

Otrzymuj bardziej efektywną pomoc w kwestiach prawnych dotyczących biznesu dzięki profesjonalnej komunikacji prowadzonej w twoim imieniu.

Listy lub rozmowy telefoniczne.

Poddawaj dokumenty związane z Twoim biznesem przeglądowi prawnemu.

Analiza dokumentów

List windykacyjny od prawnika z naszej sieci może pomóc ci odzyskać płatności w bardziej efektywny sposób.

Wezwania i Windykacja

Jak działamy ?

Znalezienie rozwiązań Twoich problemów prawnych nie musi być stresujące, skomplikowane ani kosztowne.

Nasza misja polega na zapewnieniu dostępu do usług prawnych najwyższej jakości, bez konieczności zatapiania się w skomplikowanej terminologii prawnej i bez obciążania Twojego budżetu. Dajemy Ci narzędzia, które umożliwiają Ci skupienie się na tym, co najważniejsze – prowadzeniu swojego życia lub biznesu bez zbędnych przeszkód prawnych. POK to Twoja tarcza prawna, zawsze gotowa do działania.

Lidia Górniak CEO & Founder Kancelarii Podatkowej, w Programie Ochrony Konsumenta od 2018r.

Zobacz co mówią o nas Klienci

Dzięki Programowi Ochrony Konsumenta udało mi się skutecznie załatwić sprawę dotyczącą umowy najmu. Zespół prawników dostawców pomógł mi przygotować spójne dokumenty i doradził, co mogę poprawić. Byli tam, kiedy ich potrzebowałem, co przyniosło mi ogromny spokój umysłu.

 

Anna R.

 

Zobacz co mówią o nas Klienci

Kiedy otrzymałem niespodziewany mandat drogowy, byłem bezradny. Jednak dzięki abonamentowi prawnej pomocy miałem natychmiastowy dostęp do prawnika dostawcy. Pomógł mi zrozumieć moje prawa i skutecznie rozwiązać tę kwestię

 

Robert M.

Zobacz co mówią o nas Klienci

W momencie, gdy potrzebowałem porady prawnej dotyczącej kwestii spadkowej, usługa abonamentowa okazała się bezcenna. Mój prawnik dostawca udzielił mi rzetelnych informacji, pomógł przygotować dokumenty i oszczędził mi sporo stresu.

 

Andrzej G.

Zobacz co mowią o nas Klienci

Program Ochrony Konsumenta znacząco podniosła jakość życia mojej rodziny. Gdy mieliśmy pytania związane z prawem pracy i ubezpieczeniami, mogliśmy szybko skonsultować się z prawnikami. To naprawdę przyjemność korzystać z ich wsparcia.

 

Honorata W.

Zobacz co mówią o nas Klienci

Kiedy mój syn miał kłopoty z umową najmu studenckiego mieszkania, Program Ochrony Konsumenta stanął na wysokości zadania. Nasz prawnik działał szybko i efektywnie, pomagając nam wyjaśnić sytuację i uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

 

Pola G.

Plany dla Firm od PLN 129/m-c

Niezawodna Ochrona Prawna Dla Twojego Biznesu – Wybierz Nasz Plan Prawny już Dziś!