0

W JAKI SPOSÓB POMÓC MŁODYM RODZICOM POWRÓCIĆ NA RYNEK PRACY?

Powrót na rynek pracy po urodzeniu dziecka z pewnością nie należy do łatwych. Potwierdzają to dostępne statystyki. W ostatnich latach liczba kobiet (wedle danych resortu pracy), które nie rozpoczęły zatrudnienia, wynosiła prawie 250 tysięcy. To prawie 13% wszystkich bezrobotnych. W ciągu kilku lat liczba tych kobiet wzrosła o 50%!

Z powodu małego dziecka powrót do pracy jest utrudniony, gdyż nie każdego stać na wynajęcie niani, a dzieci są jeszcze zbyt małe na oddanie do żłobka. Istotnym rozwiązaniem byłoby zaproponowanie dla obecnych oraz przyszłych pracowników, punktu opieki rodzinnej, z którego oferty mogą skorzystać pracownicy, będący rodzicami dzieci do 3,5 roku życia. Teraz ci, którzy z powodu obowiązków, jakie związane są z wychowywaniem dziecka nie mogli znaleźć pracy, mają bardzo ułatwione zadanie.

Spółka POK.pl zajmująca się rozwiązywaniem problemów prawnych przedsiębiorców oraz konsumentów, postanowiła pomóc młodym rodzicom, którzy zakończyli okres urlopu macierzyńskiego. POK Sp. z o.o. zapewnia pełną opiekę animatorów, catering oraz naukę i zabawę przez 8 godzin dziennie. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że dzieci przebywają w tym samym budynku, w którym pracują ich rodzice. To rozwiązuje problem natury psychologicznej, ponieważ wedle badania przeprowadzonego przez Instytut Millward na potrzeby kampanii „Mama w pracy”, młode mamy za największą trudność uznały tęsknote za dzieckiem.

Pani Paulina Górniak, prezes spółki POK Sp. z o.o, zapytana o cel przedsięwzięcia powiedziała, że „- Zdajemy sobie sprawę, jak ciężko jest wrócić na rynek pracy po tak długiej przerwie, jaką jest urlop macierzyński. Staramy się pomóc młodym rodzicom w odzyskaniu stabilizacji finansowej oraz zapewnieniu ich dzieciom najwyższego komfortu oraz bezpieczeństwa”. Na koniec Pani Paulina dodaję, że firma „– POK.pl zajmuje się przede wszystkim profesjonalną obsługą i ochroną prawną konsumentów oraz przedsiębiorców. Zapewniamy m.in. audyty prawne stron i sklepów internetowych, udzielamy porad prawnych w zakresie prawa handlowego i prawa konsumentów, a także świadczymy usługi związane z obsługą klienta.

Jednak wiemy, jak ważny jest dziś wykwalifikowany pracownik, dlatego chcemy pomóc wszystkim tym, którzy w Poznaniu szukają pracy, a jednocześnie mieli problem z pogodzeniem pracy zawodowej i organizacją czasu dziecka”.

Jeżeli jesteś zainteresowany tego typu pracą – aktualne oferty pracy znajdziesz na https://pok.pl/, możesz też przesłać swoją aplikacje bezpośrednio na adres biuro@pok.pl.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz