Niewypłacalność

Bankructwo a prawo

Potrzebowałeś pieniędzy, wziąłeś kredyt, odsetki urosły w bardzo szybkim tempie, straciłeś stały przepływ gotówki i źródło zarobkowania? Chciałbyś ogłosić upadłość konsumencką, ale nie wiesz jakie kroki wykonać i jakie będą konsekwencje dla Ciebie i rodziny.

Nasza oferta w zakresie prawa konsumenckiego jest bogata. Jako profesjonaliści tworzący Program Ochrony Konsumenta specjalizujemy się w zakresie ogłaszania upadłości. Poznań to jeden z obszarów naszej działalności, na którego terenie pomogliśmy już setkom klientów.

Wieloletnie doświadczenie, troska o komfort współpracujących z nami osób czy dopasowywanie się do aktualnej sytuacji zdecydowanie ułatwiają nam skuteczne działanie. Właśnie to sprawia, że klient może mieć pewność, iż powierzył swoją sprawę obejmującą ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Poznaniu w odpowiednie ręce.

Co to jest upadłość konsumencka? Poznań

Upadłość konsumencka jest to rozwiązanie prawne, które w założeniu ma oferować osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej – niewypłacalnym dłużnikom konsumentom – możliwość wyjścia z zadłużenia poprzez jego redukcję lub umorzenie w całości.

Wiele osób, które nie radzą sobie z długami, zastanawia się, czy warto zdecydować się na ogłoszenie upadłości. Poznań okazuje się miastem, gdzie spora grupa ludzi zdecydowała się już z nami współpracować w tym zakresie. Dzieje się tak, ponieważ zrobienie tego kroku zatrzymuje (ale nie umarza) rozpoczęte postępowania sądowe przeciwko zadłużonemu. To z kolei pozwala na spokojne zaplanowanie kolejnych niezbędnych działań oraz zaczęcie gromadzenia środków przeznaczonych na spłatę długów.

Co istotne, ogłoszenie upadłości konsumenckiej w Poznaniu nie wiąże się z wielkimi kosztami sądowymi. A gdy osoba decydująca się na ten krok nie posiada majątku, który pozwoliłby pokryć należności związane ze wszczęciem postępowania, wówczas obowiązek ten spada na Skarb Państwa.

Zdecydowanie się na ogłoszenie upadłości w Poznaniu wiąże się również z komfortem psychicznym. W takiej sytuacji wierzyciele nie mogą dalej ubiegać się o spłatę należności, ponieważ zadłużony traci możliwość zarządzania pozostałym mu majątkiem. Kontrolę nad wszelkimi dobrami przejmuje wyznaczony przez Sąd syndyk. Z tego względu to właśnie do niego kierowane są wszelkie wiadomości oraz próby kontaktu ze strony wierzycieli, odciążając osobę z długami.

Ważny dla zadłużonych jest również fakt, iż w ramach ogłaszania upadłości konsumenckiej w Poznaniu zdarza się, że po sfinalizowaniu wszystkich niezbędnych kroków wszczęte postępowania zostają umorzone. To jednak nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ w takiej sytuacji wierzyciel nie ma prawa ponownie ubiegać się o spłatę tego samego zadłużenia.

Pomoc prawna w trakcie ogłaszania upadłości konsumenckiej – Poznań 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że proces ogłaszania upadłości w Poznaniu lub jakimkolwiek innym mieście jest podwójnie wymagająca. Z jednej strony zaistnienie takiej konieczności często obciąża psychicznie niewypłacalną osobę, a to może znacząco odbić się na jej zdrowiu. Natomiast z drugiej strony dłużnika obarcza się koniecznością znalezienia sposobu na rozwiązanie tej sytuacji oraz doprowadzenie jej do końca.

Często zdarza się jednak, że gdy dana osoba zdecyduje się ogłosić upadłość w Poznaniu, pojawia się problem w postaci niewiedzy dotyczącej tego, jak przeprowadzić cały proces od początku do końca. W takiej sytuacji zdecydowanie warto skorzystać z pomocy jednego z naszych doświadczonych prawników.

Specjaliści zatrudnieni w naszej kancelarii zdobywali przez lata ogrom wiedzy na temat wszelkich aspektów obejmujących ogłaszanie upadłości. W Poznaniu możesz wygodnie skorzystać z oferowanej przez nich pomocy – wystarczy zgłosić taką chęć za pomocą telefonu, adresu e-mail, formularza kontaktowego lub osobiście stawić się w naszej siedzibie przy ulicy Macieja Palacza.

Proces ogłaszania upadłości konsumenckiej w Poznaniu wymaga dopełnienia wielu formalności. W związku z tym nasze wsparcie ma charakter kompleksowy. W ramach realizacji usługi:

  • napiszemy wniosek o upadłość konsumencką w Poznaniu;
  • pomożemy sporządzić listę wierzytelności i dłużników;
  • negocjujemy z syndykiem;
  • reprezentujemy klienta przed sądem.

Dokonaj rezerwacji

Kliknij aby umówić spotkanie

FORMULARZ KONTAKTOWY

Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą za pomocą formularza kontaktowego.